Doprovodný program pro celou rodinu

Na festivalu pro Vás připravujeme množství doprovodného programu, který je pro všechny věkové skupiny. Děti se mohou vyřádit kreativně nebo na lehkých sportech a hrách a my všichni starší si raději v klidu můžeme vychutnat divadlo, balet, šermíře nebo zajímavý dogdancing – tanec se psem.


Kapor divadloKapor na scéne – divadelní improvizace (ČR+SK)

Já, Mirek Sýkora, z Vysočiny, konkrétně pak z Křižanova. Divadlu jsem se z počátku jen divil, než jsem jej počal studovat. Konkrétně na JAMU – klaunérie, pohyb, zpěv, úhrnem tedy hluk.

Lukáš Tandara, z obce Turie poblíž Žiliny na Slovensku. Divadlu se nedivil nikdy, spíš ono se divilo jemu. Studoval bábkoherectvo na VŠMÚ v Bratislavě. Hraje v Bábkovém divadle Bratislava a s divadelnoimprovizační skupinou Kapor na scéne, jíž je principálem.


EmaDogdancing

Jmenuji se Ema Pospíšilová, pocházím z Blanska a je mi 21 let. Alfík je pětiletý pes plemene Border kólie. Dogdancingu neboli tanci se psem se spolu věnujeme již od štěňátka. Soutěží máme za sebou více a s nimi i úspěchy, ale za největší úspěchy bych považovala získání titulu Master of dogdancing 1. stupně (k získání tohoto titulu je třeba složit 4 zkoušky z dogdancingu) a účast v soutěži Česko-Slovensko má talent. Kromě dogdancingu se věnujeme okrajově dogfrisbee a canicrossu.


BaletBalet

Poprvé na NG festu bude mít premiéru klasické baletní číslo. Tanec předvede Barbora Musilová, která vystudovala Taneční konzervatoř a JAMU v Brně.

 

Šermíři

Michaela Baladová a Jiří Daniel začali s šermem před dvěma lety v rámci výuky na Janáčkově akademii múzických umění. Šerm je na tolik nadchnul, že se i po studiu o něj zajímají. Jejich učitelem byl Libor Olšan – známý nejen jako choreograf soubojů, ale i jako herec před kamerou. Michaela a Jiří jsou čerstvými absolventy JAMU Brno – obor muzikálové herectví z ateliéru doc. Sylvy Talpové. Nyní oba hrají v brněnském divadle Radost a hostují v Městském divadle Brno. Účinkují v dabingu i rozhlase.

Sporty – trampolína, badminton, chůdy, stolní fotbálek, kroket.

Fotokoutek – udělejte si s rodinou vzpomínku na festival.

Prodejní zóna – knihy, CD a mnoho jiných věcí k prodeji.

Dětský koutek – prostor k zabavení Vašich ratolestí.

Malování na obličej – staňte se supermanem, princeznou nebo zvířátkem.