Účinkující

Kapely

Jindřich Černohorský

Jindřich Černohorský pochází z muzikantské rodiny a kytara jej provází prakticky celý život. Prošel řadou kapel a stylů a později se kromě hudby začal intenzivněji věnovat i textařské činnosti. Témata jeho písní se dotýkají víry, lásky a naděje. Jak říká, snaží se o to, aby písně byly o něčem a šly do hloubky. Se současnou kapelou vyhráli řadu soutěží a v dubnu 2017 vydali své debutového album Jindra Černohorský ve vydavatelství ROSA, jehož producentem se stal Boris Carloff. Stylově lze kapelu zařadit do Indie Folku. Na festival přijede s baskytaristou Petrem Mlíchem a můžete se těšit jak na starší písně, tak úplné novinky.

Pavel Helan

S hudbou začínal jako kytarista v jazzbandu The Young Pekáč Mojmíra Bártka, kde si osvojil důležité heslo: ``Strýcu hrej, neustále hrej!``. Je absolventem kytarové školy Oty Pinknera. Zvítězil v pořadu Do-re-mi, působil jako učitel hudební výchovy v New Yorku, doprovázel bretaňského zpěváka Yvese Guelou, byl členem revivalu U2/stay. V roce 2007 obdržel přestižního Krtka na festivalu Zahrada, v roce 2008 vydal prvotinu Je(mně) příjemně, ze které vzešla spolupráce se zpěvákem Petrem Bende v letech 2009 - 13. V roce 2011 založil plesový miniorchestr Helan Band. Na podzim roku 2013 se stal finalistou soutěže ČESKOSLOVENSKO MÁ TALENT. V roce 2014 vydal CD iBůh a vyjel na první samostatné Ajfon tour. V roce 2015 absolvoval festivaly a kluby v ČR i na Slovensku, byl hostem Hradišťanu, Tomáše Kluse a Honzy Nedvěda. V roce 2016 odehrál celkem 180 různých koncertů a hostování v ČR, na Slovensku i v Polsku. K perličkám z roku 2017 patří pozvání do Carpool karaoke s Richardem Müllerem. Na podzim roku 2017 vydává nové CD Rapper.

Noemiracles

Mladá talentovaná kapela Noemiracles pochází z Třinecka a zpívá česky, polsky a anglicky. Hraje pouze vlastní tvorbu. Zpěvačka Noemi Macura je velice rozpoznatelná svým krásným sametovým hlasem, který je podpořený pořádnou porcí šťavnaté a stylové hudby v podání klávesáka Filipa Macury, kytaristy a zpěváka Tomasze Walacha, baskytaristy Filipa Kasztury a bubeníka Samuela Bocka. Při živých vystoupeních z kapely vychází velmi osobitá a pozitivní energie. Noemiracles se pohybují ve stylech jako pop, alternative-pop, soul a dokonce i britpop. Kapela vznikla na jaře 2012 a vydala své debutové album v polštině a angličtině v roce 2014. Album “Ponad wszystko” se nahrávalo ve třech prestižních polských studiích s uznávaným producentem Pawłem BZIM Zareckim. V textech písniček jsou vyjádřovány různé pocity, životní příběhy, radost i smutek, ale vždy nechají posluchače přemýšlet a hledat hlubší smysl v každé skladbě. Noemiracles se v ČR a v Polsku představili mimo jiné i jako hosté polské hvězdy Myslovitz (PL), Poluzjanci (PL) nebo Lake Malawi (CZ). V červnu 2015 Noemiracles vyhráli celorepublikovou soutěž kapel iRampa (pořádanou idnes.cz) a o pár měsíců později se umístili na 3. místě v soutěži kapel v živém hraní Skutečná liga 2015, kde také získali ocenění „Zpěvačka roku“. V prosinci 2015 se produkce českého singlu Stříbrná noc ujal americký producent Ian Kelosky. Na podzim 2017 vydali nejnovější český singl s názvem Být blízko. Kapela se teď soustředí na vydávání českých singlů a brzy plánuje vydat své první české EP.

Worship Vision

Kapela vznikla v roce 2010. Zakladatelem je Jirka Jelínek, s mnohaletými zkušenostmi, nejen jako vedoucího uctívání, ale i jako hudebníka s praxí i studiovou nahrávací produkcí. Worship vision - je vyjádřením našeho cíle a vize, tedy společné uctívání a chvála našeho Boha. Věříme, že jsme právě k tomu stvoření. Toužíme být komunikačním nástrojem pro Boha i lidi, kteří Ho chtějí oslavovat. Nejčastěji hrajeme na nedělních bohoslužbách, ale pořádáme i večery uctívání a koncerty, a to nejen v Praze. Naší touhu je, aby v církvích zněly současné aktuální písně, které se hrají po celém světě. Proto je náš repertoár složen právě i z takových písní s českými, výhradně autorizovanými překlady.

Řečník

Janette Oubrechtová

Jmenuji se Janette Oubrechtová, žiji v Milovicích ve středních Čechách, kde pracuji s mládeží v církvi, v naší rostoucí misijní skupině Slova života, i mimo ni. Stále (a ráda) jsem zapřažena v projektu kaváren u nás ve městě. Učím na základkách angličtinu.

Ujíždím si na UK grime a vůbec téměř veškerý muzice, docházím na dějiny designu k Adamovi Štěchovi na Scholastice v Praze, když mám čas, ráda čtu, objevuju Šumavu a v Praze courám po galeriích, bistrech a kavárnách s přáteli. Mojí absolutní vášní je Ježíš a představa přitažlivé, svaté a srozumitelné církve v naší zemi.

Janette Oubrechtová

Jmenuji se Janette Oubrechtová, žiji v Milovicích ve středních Čechách, kde pracuji s mládeží v církvi, v naší rostoucí misijní skupině Slova života, i mimo ni. Stále (a ráda) jsem zapřažena v projektu kaváren u nás ve městě. Učím na základkách angličtinu.

Ujíždím si na UK grime a vůbec téměř veškerý muzice, docházím na dějiny designu k Adamovi Štěchovi na Scholastice v Praze, když mám čas, ráda čtu, objevuju Šumavu a v Praze courám po galeriích, bistrech a kavárnách s přáteli. Mojí absolutní vášní je Ježíš a představa přitažlivé, svaté a srozumitelné církve v naší zemi.

Přednáška

Tibor Máhrik

Tibor Máhrik je kazatelem v Církvi bratrské více než 20 roků. Věnuje se hudbě a je také vysokoškolským pedagogem na UKF v Nitře, kde učí aplikovanou etiku. Tibor se rád věnuje filozofickým a teologickým pohledům na mnoho výzev současnosti. Cílevědomě a dlouhodobě se věnuje mladým lídrům.

Tibor Máhrik

Tibor Máhrik je kazatelem v Církvi bratrské více než 20 roků. Věnuje se hudbě a je také vysokoškolským pedagogem na UKF v Nitře, kde učí aplikovanou etiku. Tibor se rád věnuje filozofickým a teologickým pohledům na mnoho výzev současnosti. Cílevědomě a dlouhodobě se věnuje mladým lídrům.

Anotace: Komunikace patří k životu. Bez ní život není. Člověk dneska ztrácí komunikační zručnosti i když žije v digitální době. Proč je to tak? Co s tím? Odpovědi budeme hledat v příběhu stvoření a v příběhu inkarnace Božího Syna.

Doprovodný program

Kateřina Marie Fialová

Kateřina Marie Fialová - step Vystudovala brněnskou konzervatoř, obor hudebně dramatický. Je herečkou v Městském divadle Brno, kde ztvárnila mimo jiné hlavní role v muzikálech Děsnej Pátek či Pískání po větru, hostuje v Moravskoslezském divadle v Ostravě i v Hudebním divadle Karlín. Závodně se věnuje stepu je jedenáctinásobná mistryně České republiky, trojnásobná mistryně Evropy a čtyřnásobná mistryně světa

Kapor na scéne

divadelní improvizace (ČR+SK)

Já, Mirek Sýkora, z Vysočiny, konkrétně pak z Křižanova. Divadlu jsem se z počátku jen divil, než jsem jej počal studovat. Konkrétně na JAMU - klaunérie, pohyb, zpěv, úhrnem tedy hluk.

Lukáš Tandara, z obce Turie poblíž Žiliny na Slovensku. Divadlu se nedivil nikdy, spíš ono se divilo jemu. Studoval bábkoherectvo na VŠMÚ v Bratislavě. Hraje v Bábkovém divadle Bratislava a s divadelnoimprovizační skupinou Kapor na scéne, jíž je principálem.

ZKO Hodonín

Pár nadšenců z řad členů KK Hodonín se v lednu 2004 rozhodlo, že je potřeba omladit cvičiště a nabídnout sportovní aktivitu majitelům různým plemen (společenských, loveckých apod.) a hlavně křížencům . Rozhodli jsme se pro trénink agility - sport pro pána, sport pro zvíře, kde si hrají mladí i staří ... založený na úzkém vztahu mezi pejskem a pánem, vyvolávající v něm radost z pohybu. Za finanční pomoci KK Hodonín a MěÚ Hodonín byla z jara 2004 pořízena část překážek pro agility a v měsíci září 2004 začal na cvičišti KK Hodonín probíhat trénink agility. Za necelé dva měsíce se členská základna KK Hodonín rozšířila o nové členy, z toho převážná část dětí a mládeže, ale taky dospělí a senioři.

Dětské divadlo -Paravánek

Prázdninový pobyt holčičky Míny u babičky Hermíny je plný zvláštních zážitků: cesta
do ZOO, návštěva loutkového varieté nebo setkání s kouzelnou květinou... Mína i
děti v publiku si mohou hrát, naučit se písničku, spočítat zvířátka v Africe a vyzkoušet
si různé dovednosti. Délka představení cca 50 minut, hrají Kateřina Rakovčíková a
Lukáš Hvězda z divadlaParavánek.